Boğa Burcu

.Gen.tr

Boğa Burcu Bebeği

Boğa burcu bebekleri ve çocukları; ister boğa burcu erkek, isterse boğa burcu kız olsun yaşıtlarına göre daha sessiz ve sakindir. Her şeyden memnun olan bir yaratılışa sahiptirler. Mutlu ve gülen ifadeleri ile herkese kendilerini sevdirirler. Gereksiz yere ağlamazlar ve huysuzluk etmezler. Bebeklerde pek de görülmeyen bir sabırları vardır. Boğa burcu bebekleri karınlarının doyurulmasını sessizce bekler ya da gecenin bir vakti ellerinden geldiğince ağlamadan durup büyüklerinin kendileriyle ilgilenmesini beklerler.

Ta ki en beklemediğiniz anda feryadı basana kadar. Hem de müthiş bir sesle… Bu ağlama da sebepsiz değildir. Boğa burcu bebeği, daha birkaç aylıkken rahatsız edilmek istemediğini size açıkça gösterir. Bu durumda ısrar etmek, kendisini zorlamak hiç işe yaramaz. Çünkü o da bütün boğalar gibi inatçıdır. Acıktığında ise büyük porsiyonlardan hoşlanır.

Boğa burcundan bir bebeğiniz varsa, ona istemediği bir şeyi yaptıramayacağınızı anlamışsınızdır. Boğa burcu kendisine istemeden yaptırılan şeylere yeri gürültülü bir şekilde tekmeleyerek ve adeta bir boğa gibi "azgınlaşarak" cevap verir. Boğa bebeğine sevmediği bir şeyi yedirmeye çalışın; ağzını sıkı bir şekilde kapatacak ve yalnızca size memnuniyetsizliğini ifade eden kelimeler sarf etmek için açacaktır. Böyle bir inat krizinin en iyi panzehiri sevgi dolu bir öpücük ve içten bir kucaklamadır. Boğa çocukları kendilerine yapılan her türlü sevgi gösterisinden çok hoşlanırlar. Bu çocuklar kendilerini sevginin kanatları altında güvende hissederler.

Boğa burcu çocuğu inatçılık ve sahipleniciliğinin ilk belirtilerini en erken dönemlerinden itibaren göstermeye başlar. Sabırlı ve yumuşak bir şekilde ona insanlarla paylaşmayı ve karşı tarafa duyarlı olmayı öğretmelisiniz. Boğa çocuğu hatalarından kolay öğrenir.

Boğa burcu insanlarının sesleri oldukça güzeldir ve müzik kulakları gelişmiştir. Sanata ilgileri yoğundur. Ona bir müzik enstrümanı, renkli kalemler, resim defterleri alarak kabiliyetlerini keşfetmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Boğa burcu bebeklerinin çok da özel olduklarını belirtmeden geçemeyiz. Üstelik daha küçük yaştan itibaren inanılmayacak kadar kuvvetlilerdir ve bebekliklerinden itibaren dikkat çekici derecede kendilerinden emindirler. Boğa burcu çocukları, küçük yaşta ne olacaklarını ve kariyerlerini dikkatle seçmek isterler.

Büyümeye başladıklarında sevecen, cana yakın, kucaklanmaktan, sevilip okşanmaktan, öpülmekten çok hoşlanan şirinler haline gelirler. Eğer istediği ilgi ve sevgiyi buluyorsa ebeveynlerine hiçbir sorun çıkarmazlar. Fiziksel dokunuşlarla onu ne kadar çok sevdiğinizi görmeye ihtiyaçları vardır. Azarlamak, tenkit etmek ve cezalandırmak bu bebeğin terbiye yöntemi değildir. Ama sevgi ve şefkatiniz sayesinde de ona her istediğinizi yaptırabilirsiniz.

Yaşları büyüdükçe, sahiplenme istekleri de ortaya çıkmaya başlar. Kendisine ait olan eşyaların bilincine vardıkça, bunları paylaşmaktan pek hoşlanmaz. Hatta bu durum ailesine ait olan eşyalar için bile geçerlidir.

Boğa burcundan olan çocuk çalışmayı sevmez. Okumaya da pek meraklı değildir. Onu bu konuda teşvik etmeli, zekasını geliştirmek için güzel resimlerden, çiçeklerden yararlanabilirsiniz. Bu çocuklar güzelliklere düşkün olduğu için bunlarla ilgili şeyleri okuyacak, öğrenecek ve yavaş yavaş eğitime de alışacaktır. Ve bir iyi haber; Okula alıştıktan sonra da birinciliği elden bırakmazlar. Eğer onu bebeklikten itibaren doğru bir şekilde yaklaşıp, eğitimi sevdirdiyseniz, ileride ders çalışması hususunda uyarmanıza gerek kalmaz.

Bir oyuncak istediğinde ona para biriktirmeyi öğretin. Çünkü boğa burcu çocuklarında para kavramı çok çabuk gelişir. İstediği oyuncağa ulaşmak için kumbarasında biriktirdiği paranın arttığını görmek onu gerçekten çok heyecanlandırır.

Boğa burcu çocukları kendilerini, geleneksel bir aile atmosferi içinde çok rahat hissederler. Aile kurumunun onun hayatındaki yeri oldukça önemlidir. Kız kardeş ve erkek kardeşlerle arası iyidir ama çoğu zaman da katı bir tutum sergilerler. Büyüdüklerinde bu durum zaman zaman sorunlar çıkartıp, iletişim kopukluklarına yol açabilir. Aslında söylemek istediğini bir türlü söyleyemediği için tatsızlıklar olur. Onların katılıklarını törpüleyecek tek unsur zaman ve hayat tecrübeleridir.

Boğa burcu çocuğu ergenlik dönemine girdiğinde onu disipline etmek için en iyi tutum, kibar bir yaklaşımdan çok direkt bir meydan okuma olmalıdır. Çünkü inatçı ve dik kafalı olduklarından kontrolü onların eline bırakmak kendileri için kötü sonuçlara yol açabilir. Her ne kadar bağımsız olmaktan hoşlansalar da aileleri tarafından sıkı bir desteğe ihtiyaç duyarlar.

 


Boğa Burcunun Arası İyi Olduğu Burçlar

Boğa Burcu Aşk

Boğa Burcu Çiçeği

Boğa Burcu Cinsellik

Boğa Burcu Diyet & Fitness

Boğa Burcu Eğlence

Boğa Burcu Erkeği

Boğa Burcu Erkeğin Diğer Burçlarla İlişkileri

Boğa Burcu Erkek, Aşk ve Evlilik

Boğa Burcu Güzellik

Boğa Burcuna Hediyeler

Boğa Burcu ile Ortaklık

Boğa Burcu İş Hayatı

Boğa Burcu Kadın, Aşk ve Evlilik

Boğa Burcu Kadını

Boğa Burcu Kadınının Diğer Burçlarla İlişkileri

Boğa Burcu Künye

Boğa Burcu Olumlu Olumsuz Yanları

Boğa Burcu Otomobil

Boğa Burcu Özellikleri

Boğa Burcu Para ve Zenginlik

Boğa Burcu Sağlık

Boğa Burcu Stresten Arınma

Boğa Burcu Tatil

Boğa Burcu Ünlüleri

Boğa Burcu Uygun Meslekler

Boğa Burcu Aşk Uyumları

Boğa Burcu Karanlık Yönleri?

Boğa Burcu Kayınvalide Ne İster?

Boğa Burcu Gıcık Yönleri?

Boğa Burcu Ayrılık Acısı

Boğa Burcu Bebeği

Boğa Burcu Kadınına Hediye

Boğa Burcu Babalar Nasıl Olur?

Boğa Burcu Çocuğu

Boğa Burcu Doğal Taşı

Boğa Burcu Doğum Günü

Boğa Burcu Etkileme Yolları

Boğa Burcu Efsanesi

Boğa Burcu Aşk ve Evlilik

Boğa Burcu Fiziksel Özellikleri

Boğa Burcu Hastalıkları

Boğa Burcu Merkür İlişkisi

Boğa Burcu Yıldızname


Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:
Kimden: Email
Kime: Email


Yorum ekleyin, soru sorun:
Adınız veya Rumuzunuz:
Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):
Günlük Falım Mailimde Servisi

Adınız ve Soy Adınız:

Email Adresiniz:

Burcunuzu Öğrenebilirsiniz

Aşk Uyumu

Hangi Burç?

21 Nisan hangi burç olur?
22 Nisan hangi burç olur?
23 Nisan hangi burç olur?
24 Nisan hangi burç olur?
25 Nisan hangi burç olur?
26 Nisan hangi burç olur?
27 Nisan hangi burç olur?
28 Nisan hangi burç olur?
29 Nisan hangi burç olur?
30 Nisan hangi burç olur?
1 Mayıs hangi burç olur?
2 Mayıs hangi burç olur?
3 Mayıs hangi burç olur?
4 Mayıs hangi burç olur?
5 Mayıs hangi burç olur?
6 Mayıs hangi burç olur?
7 Mayıs hangi burç olur?
8 Mayıs hangi burç olur?
9 Mayıs hangi burç olur?
10 Mayıs hangi burç olur?
11 Mayıs hangi burç olur?
12 Mayıs hangi burç olur?
13 Mayıs hangi burç olur?
14 Mayıs hangi burç olur?
15 Mayıs hangi burç olur?
16 Mayıs hangi burç olur?
17 Mayıs hangi burç olur?
18 Mayıs hangi burç olur?
19 Mayıs hangi burç olur?
20 Mayıs hangi burç olur?
21 Mayıs hangi burç olur?

Koç Burcu
Koç Burcu
21 Mart
20 Nisan

Boğa Burcu
Boğa Burcu
21 Nisan
21 Mayıs

İkizler Burcu
İkizler Burcu
22 Mayıs
22 Haziran

Yengeç Burcu
Yengeç Burcu
23 Haziran
22 Temmuz

Aslan Burcu
Aslan Burcu
23 Temmuz
22 Ağustos

Başak Burcu
Başak Burcu
23 Ağustos
22 Eylül

Terazi Burcu
Terazi Burcu
23 Eylül
22 Ekim

Akrep Burcu
Akrep Burcu
23 Ekim
21 Kasım

Yay Burcu
Yay Burcu
22 Kasım
21 Aralık

Oğlak Burcu
Oğlak Burcu
22 Aralık
21 Ocak

Kova Burcu
Kova Burcu
22 Ocak
19 Şubat

Balık Burcu
Balık Burcu
20 Şubat
20 Mart

© 2010 - 2024 MAN | Boğa Burcu | İletişim | Hakkımızda | Kullanım Koşulları | Gizlilik Sözleşmesi | OS 0.0924 sn |

DMCA.com Facebook Sayfamız Google Sayfamız Twitter Sayfamız RSS Besleme